Çöp şutları,

Toplu konutların hızla yayılması sonucu yüksek katlı binalarda atıkların kontrol edilmesi amacıyla tasarlanmıştır. Çöp taşıyıcı baca içerisinden çöp konteynerine düşmesi sağlanmıştır. Bu yapılar yangına dayanıklı olmalıdır. Çöp odasında ve her iki katta bir yangın springi konulması mecburidir.

Çöp şutları bu şekilde çok kullanışlı olmakta ve atıkların evlerden uzaklaştırılmasını daha basite indirmiştir. Bu sistemler otomasyon kontrollü olabilir. Bu şekilde çöp bacaları çöpleri tiplerine göre farklı konteynerlere iletebilir.


Çamaşır şutları ise, otel, rezidans ve hastanelerde kullanılır. Bu tip sistemler kirli çamaşırları  çamaşır haneye iletir. Bu sistemler en az AISI 304 kalite paslanmazdan imal edilmelidir.  

Çöp Şutu Yönetmeliğe göre imal edilmelidir. Çöp şutları bacalar gibi yangına dayanıklı olmalıdır. Çöp atma kapakları en az 90 dakika yangına dayanıklı olmalıdır.

Çöp şutları 304 paslanmaz mamulden imal edilir. Fakat maliyet yüzünden bazı müşteriler  430 veya galvaniz ürün talep edebilir. Fakat tavsiye edilen malzeme 304 kalitedir.

Çok katlı binalarda çöpün hızı dolayısı ile çöp odalarına yavaşlatma eklenir. Bu odaların temizlenebilmesi için oda seramik kaplı olması gerekir. Ayrıca yangın önlemi için odada yangın sprinkleri olmalıdır. Çöp odası koku problemi olmaması için soğutma ve havalandırma ile donatılabilir. 

ARG Mekanik, çöp şutu projelendirme ve imalat konusunda siz değerli müşterilerimizin çözüm ortağı olma noktasında hazır beklemektedir. 

×
Teklif

Teklif Alın

İletişim Bilgilerimiz

Telefon

+90 212 924 54 29

E-Posta

info@argmekanik.com

Adres

Yakuplu Mah. Safir Sok. Haramidere San. Sit. F Blok No:202-203 Beylikdüzü İstanbul