Şirketimiz "Duman tahliye & Havalandırma kapakları" ve "Çatı çıkış kapakları" imalatçısıdır. Bununla birlikte proje ve montaj hizmetlerini vermektedir. Sistem opsiyonel olarak bina içerisindeki ışık, duman tahliye veya havalandırma gereksinimlerini karşılayabilmektedir.

Duman Tahliye / Havalandırma Kapakları Genel Özellikleri 

Duman Tahliye Özelliği

Yangın anında binadaki mevcut yaygın algılama sisteminden sinyal alarak veya bina içerisine yerleştirilmiş olan yaygın detektörlerinden sinyal alarak kapaklar otomatik olarak açılabilirler. İstenilen yangın senaryosuna uyulabilecek şekilde otomasyon yapılarak sistemler çok farklı şekilde çalıştırılabilirler.

Kapaklar elekirik motoru veya “otomatik patlamalı pnömatik sistem” vasıtasıyla otomatik olarak açılarak yapı içerisindeki dumanın tahliye olmasını sağlar.  Kapaklarda kullanılan  açkı mekanizmaları UNI EN 12101-2 standardına uygun üretilmiştirler.

Havalandırma Özelliği

Yapı içerisinde oluşan sıcak hava, zararlı gaz , koku ve  tozların bina dışarısına atmak maksadıyla kullanılır. Kapaklar açıldığında doğal havalandırma yaparlar ve bu görevi yaparken hiçbir enerji ihtiyaç duymaz.
 
Havalandırma amaçlı olarak yine 24V veya 220V motorlar kullanılır ve kapaklar motorun piston boyu kadar açılabilir (30-50cm). Panolu ve panosuz sistemler olarak genel olarak ikiye ayrılabilirler. Panosuz sistemlerde bir veya birden fazla butona bir veya birden fazla kapak bağlanarak buton yardımıyla sistemlerin manuel olarak açılıp kapanmaları sağlanır. Panolu sistemlerde ise uygun şekilde kapaklar gruplandırılarak pano üzerinden istenilen gruba veya gruplara ait kapakların manuel olarak açılıp kapanmaları sağlanır. Ayrıca rüzgar, yağmur ve sıcaklık sensörleri sayesinde sistem otomatik açılır kapanır hale dönüştürülebilir. Dış ortama yerleştirilen sensörler ile, havalandırma için manuel olarak açılan bir kapak aşırı rüzgar veya yağmur anında otomatik olarak kapanır böylece iç ortamın yağmurdan etkilenmesini ve kapağında rüzgardan korunmasını sağlar.

×
Teklif

Teklif Alın

İletişim Bilgilerimiz

Telefon

+90 212 924 54 29

E-Posta

info@argmekanik.com

Adres

Yakuplu Mah. Safir Sok. Haramidere San. Sit. F Blok No:202-203 Beylikdüzü İstanbul